Naujienos | BIOenergy

Naujienos

 • Kviečiame apsilankyti tarptautinėje parodoje

  2019-10-08

  Lapkričio 10 - 16 dienomis UAB „Bioenergy LT“ dalyvaus tarptautinėje žemės ūkio mechanizmų parodoje. 

 • Bioenergy preparatai – sudėtingų procesų dirvožemyje dalis

  2019-08-14

  Bioenergy preparatai – sudėtingų procesų dirvožemyje dalis.

 • Rapsų sėja įsibėgėjo. Ar mikroorganizmai ras savo vietą?

  2019-08-12

  Rapsų sėja įsibėgėjo. Ar mikroorganizmai ras savo vietą?

 • Ruinex padės šiaudus paversti organinėmis trąšomis

  2019-07-30

  Derliaus nuėmimo karštinė. Matome didelę pažangą.

 • Ar pasirengę tinkamai vykdyti augalinių liekanų mineralizaciją?

  2019-07-23

  Ne viename ūkyje kombainai iš rapsų laukų persikėlė į žieminių kviečių pasėlius. Kai kuriuose ūkiuose dar liko rapsų, tai labai gerai, nes ilgai žaliuojančių rapsų produktyvumas turėtų būti didesnis.

 • Ruinex – geriausias sprendinys nuėmus derlių

  2019-07-17

  Pirmame liepos dešimtadienyje prasidėjo judėjimas žieminių rapsų pasėliuose, o antrą dešimtadienį judėjo laukuose maži ir dideli.

 • Prasidėjo javapjūtė. Kaip tvarkysime augalines liekanas?

  2019-07-10

  Prasidėjo derliaus nuėmimas, greitai šis svarbiausias metų darbas įgaus pagreitį.

 • Bioenergy LT lanko Bulgarijos laukus

  2019 06 20

  Birželio 12-13 tarptautinė žemės ūkio specialistų grupė lankėsi Bulgarijos ūkininkų laukuose. Lietuvą atstovavo mokslininkai iš VDU Žemės ūkio akademijos, grupė ūkininkų ir žemės ūkio konsultantai.

 • Su Bioenergy LT tikslo link

  2019-05-06

  Kasmet žemdirbiai patiria kažką naujo. Kokie bus šių metų iššūkiai?

 • Tarptautinė paroda "Ką pasėsi...2019"

  2019-04-08

  Tarptautinė žemės ūkio paroda "Ką pasėsi...2019".

 • Lankome ūkininkų laukus

  2019-04-03

  Bioenergy LT konsultantai tobulina kvalifikaciją rinkdamiesi ūkininkų laukuose situacijos vertinimui ir logiškam artimiausių darbų išdėstymui.

 • Bacto-K preparatui medalis

  2019-04-03

  Šiemet parodos „Ką pasėsi… 2019“ organizatoriai  išdalino 10 medalių, o vieną jų renginio išvakarėse įteikė bendrovei „Bioenergy LT“ už biologinį preparatą „Bacto-K“.

 • Mokymai žemdirbiams

  2019-03-18

  Šiais metais mokymuose žemdirbiams, daugiausiai dėmesio skiriame edukacijai.

 • Dalinamės patirtimi su Latvijos ūkininkais

  2019-03-12

  Latvijos bulvių augintojų asociacija pakvietė mus į seminarą, kad pasidalintume savo įžvalgomis apie pažangias bulvių auginimo technologijas.

 • Bio(r)evoliucija tęsiasi Kovo mėnesio seminarai

  2019-03-05

  Hey Draugai! Bio(r)evoliucija prasidėjo!!

 • Prieš parodą "Ką pasėsi... 2019"

  2019-03-04

  Likus mažiau nei mėnesiui iki parodos “Ką pasėsi ….2019” su žemdirbiais kalbame apie augalų būklę bei jų priežiūros technologijas.

 • Bioenergy LT konferencija Kazachstane ir Uzbekistane

  2019-02-22 

  Vasaros pabaigoje aplankėme keletą mokslų įstaigų bei ūkių Kazachstane ir Uzbekistane. Greitai supratome, kokias problemas reikia spręsti šių šalių žemdirbiams.

 • Ekologiškų produktų paroda BIOFACH 2019

  2019-02-18

  Vasario 13-16 dienomis Niurnberge, Vokietijoje, vyko didžiausia pasaulyje ekologiškų produktų paroda BIOFACH 2019. Čia susirinkę dalyviai ir lankytojai turėjo puikią galimybę susipažinti su produktų rinka, naujausiomis sektoriaus tendencijomis, pamatyti ekologiškų produktų pasaulį iš arti.

 • Bio(r)evoliucija prasideda vasario mėnesį

  2019-02-13

  Hey Draugai! Bio(r)evoliucija prasidėjo!!

 • Farm Academy 2018 antroji diena

  2018-12-20

  Ūkininkų nuomone, konferencija "Farm Academy 2018" buvo labai naudinga, tiek pirmą, tiek antrą dieną sužinojome labai daug naudingos informacijos, sakė jie.

 • Panevėžio Pramonės ir Amatų Rūmų Apdovanojimai

  2018-12-03

  Paslaugų komplekse „Šermutas“ gausiai susirinkusius verslo ir valdžios atstovus pasveikinęs Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė 2018 metų pasiekimais, laimėjimais ir stiprėjančiu regiono verslu.

 • Bioenergy LT, Agrotikslas ir Malsena konferenciją "Konkurencingos augalininkystės technologijos" sako

  2018-12-03

  Žiemos pradžia, o jau kalbame apie sekančių metų darbus, ūkininkai susirinkę į Bioenergy LT, Agrotikslas ir Malsena konferenciją "Konkurencingos augalininkystės technologijos" sako, kad tai labai geras laikas tendencijoms aptarti.

 • Lankėmės Uzbekistano Respublikoje

  2018-11-24

  Lapkričio mėn. 20-23 dienomis lankėmės Uzbekistano Respublikoje, kelionės metu aplankyti agurkų šiltnamiai Mangano mieste ir apžiūrėti bandymai su biologiniais preparatais.

 • Augalininkystėje svarbiausia technologinė drausmė ir nuoseklumas

  2018-09-17

  Dirvožemis – viena svarbiausių mus supančios aplinkos dedamoji. Dirvožemis ir augalai sudaro vieningą sistemą. Dirvožemio degradacija atima iš augalų ekologinį jų egzistavimo pagrindą. Bioenergy tikslas – padėti žemdirbiams saugoti dirvožemį, jos struktūrą ir savybes bei įdiegti dirvožemio derlumą didinančias technologijas.

 • Iš mėgintuvėlio – į laukus

  2018-05-07

  Specialistai pastebi, kad žemės ūkio gamybos tempai sulėtėjo ir kai kuriais atvejais nespėjama su augančiu produkcijos poreikiu. Žemdirbiams reikalingos inovacijos, galinčios stabilizuoti žemės ūkio gamybos procesus.Naujoji ūkininkų karta augalininkystės technologijų tobulinimui nori naudoti ne tik modernias technologijas, bet pasitelkti ir gamtoje egzistuojančius mikroorganizmus.

 • Laikas nustoti kariauti su aplinka

  2018-02-20

    Šiandien jau nereikia žemdirbiams aiškinti, kad augalus vegetacijos eigoje nuolat veikia stresai, sukeliami biotinių ar abiotinių veiksnių. Šiomis sąlygomis svarbu padidinti augalų atsparumą ligų sukėlėjams, tačiau reikia gerai išmanyti ne tik augalų ir ligų sukėlėjų fiziologiją, bet ir jų tarpusavio ryšius, kas ypač svarbu kuriant efektyvią augalų apsaugos strategiją.

 • Augalų mitybos aktualijos

  2018-02-07

  Praktiškai visuose regionuose vyksta žemdirbių organizuojami renginiai. Tai rodo ūkininkų norą sukaupti žinių prieš pavasarį, tačiau svarbiausia, kad ūkininkus pasiektų teisinga informacija.

 • Ūkininkai pradeda gyventi pavasario nuojauta

  2018-01-31

  Kai tik pasirodo saulė, žemdirbiai sunerimsta, norisi greičiau į laukus, bet nieko nepadarysi, reikia dar palaukti. Tačiau galvoti apie augalų būklę ir galimą jų produktyvumą  būtina. Dirvožemį galima lyginti su gyvu organizmu, kuriuo reikia rūpintis ir prižiūrėti.

 • Geriausias metas pagalvoti apie dirvožemio būklę

  Žemdirbiai siekia maksimalaus derlingumo, bet retai kuris pagalvoja apie apgailėtiną dirvožemio būklę. Mokslininkų teigimu apie 25 proc. dirvožemių būklė patenkinama ir belieka rūpintis, kad neprasidėtų degradacija. Tačiau 75 proc. šalies dirvožemių būklė - prasta. Net nederlinguose dirvožemiuose auginami intensyvūs augalai, o čia pirmiausiai reikėtų pasirūpinti dirvožemio atstatymu.

 • Revoliuciniai sprendimai ekonominiuose rodikliuose ir ūkio valdyme

  2017.11.27

  Grūdų augintojams svarbiausia  užauginti aukštos kokybės produkciją su mažomis sąnaudomis. Grūdų kainą lemia rinka ir parduoti grūdus brangiau, nei rinkos kaina, neįmanoma. Ypač tai svarbu pastaruoju metu, kai kainos nelabai tenkina augintojų. Taikant tradicines technologijas, savikaina didėja ir esant normaliai ekonomikai žemdirbiams išgyventi pakankamai sunku. Dėl to parodose žemdirbiai daugiausiai domisi pažangiomis technologijomis, ypač žemės dirbimo.

 • BIOLOGINIŲ TRĄŠŲ GAMYKLOS ENERGIJOS, ENERGIJOS IŠTEKLIŲ ir VANDENS VARTOJIMO AUDITAS


  iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas „BIOLOGINIŲ TRĄŠŲ GAMYKLOS ENERGIJOS, ENERGIJOS IŠTEKLIŲ ir VANDENS VARTOJIMO AUDITAS“

 • Matydami situaciją laukuose, galvojame apie pavasario perspektyvas

  2017.11.07

  Dirvožemyje vyksta nuolatinis judėjimas, o viena svarbiausių judėjimo dedamoji – dirvožemio mikroorganizmai. Kaip valdyti šį judėjimą, kad konkrečiomis žemės ūkio gamybos sąlygomis jis vyktų norima kryptimi?

 • Klimatas kinta. Kaip reaguojame mes?

  2017.11.07

  Daugelis sutiks, kad šiuo metu viena labiausiai aptariamų temų – kintantis klimatas. Temos vystymui priežasčių daug: pradedant žiniomis, baigiant žinomų mokslininkų diskusijomis bei bandymais spręsti šią problemą. Mokslininkai sako, kad kaita vyksta, ir tai mato ne tik jie. Beveik kasdien girdime informaciją apie anomalius gamtos reiškinius viename ar kitame regione. Prieš kelis dešimtmečius meteorologinės sąlygos keitėsi priklausomai nuo sezono: žiemą snigo, vasarą buvo šilta ir praktiškai buvo galima prognozuoti, kada iškris gausesni krituliai.

 • Pirmosios dienos be lietaus

  2017.10.15

  Pirmos dienos be lietaus - galimybė apžiūrėti laukus. Sakysite, o ką ten pamatysi? Pamatyti galima daug. Pirmiausiai reikia įvertinti kaip augalai paruošti žiemai, nes sėja ir augalų paruošimo žiemai darbai vyko skubotai. Patikslinkime žieminių kviečių sėklų ruošimo darbus. Beicuojant sėklas prie beico reikėjo pridėti Bactoforce, Penergetic P ir Maxprolin. Jei taip padarėte - labai gerai. Rudens sąlygos labai palankios patogenų plitimui, dėl to reikėjo stiprinti apsaugą nuo šaknų puvinių. Bactoforce efektyviai saugo augalus nuo fusarium sukeliamų puvinių. 

 • Netikėtas susitikimas su Estijos ūkininku

  2017.10.12

  Važiuojant per Estiją, dėmesį patraukia nedideli, tvarkingi ūkiai. Užsukome pas vieną ūkininką, nederinę susitikimo, tiesiog pasmalsauti. Pokalbį pradėjome nuo to, kad pamatėme pavėsyje po medžiais užuovėjoje didelę komposto kaugę. Šeimininko paklausėme, ar tai reiškia, kad Jūs kažką pakeitėte ūkyje? Panašaus atsakymo buvo galima tikėtis: „Nuolatinis pesticidų purškimas ir trąšų bėrimas pradėjo vesti iš proto“. Ūkininkas sakė pagalvojęs, kad turi būti kažkoks šiuolaikiškesnis būdas ir pradėjo ieškoti literatūros bei patirties. Daugelis galvoja, kad žemės ūkį galima išgelbėti diegiant ekologines arba ekstensyvias technologijas. Ūkininko nuomone, reikia ieškoti ir rinktis labiausiai tinkantį sprendimą. 

 • Tinkamas augalinių liekanų panaudojimas

  2017.10.03

  Gera žinia – kasmet mažėja ūkininkų, parduodančių šiaudus. Matomai, žemdirbiai suprato augalinių liekanų naudą. Šį kartą plačiau pakalbėsime apie žemdirbių plačiausiai naudojamą šiaudų atsikratymo priemonę – šiaudų užarimą. Užariant šiaudus, be jų sunaikinimo atliekamas dar vienas naudingas darbas – dirvožemis praturtinamas organinėmis medžiagomis. Iš vienos tonos orasausių šiaudų dirvožemis gali praturtėti 150 kg humuso, kai tuo tarpu iš tonos kraikinio mėšlo – 40 – 50 kg. Kaip vyksta augalinių liekanų mineralizacija dirvožemyje? Vidutiniškai 85 proc. įterptų augalinių liekanų mineralizuojasi iki CO2, vandens ir mineralinių elementų, o 15 proc. humifikuojasi.

 • Žieminiai rapsai šį rudenį patyrė daug stresų

  2017.09.28

   Pasitaisius orams, sulaukiame iš ūkininkų klausimų apie rapsų būklę. Gerai, kad sėja ir derliaus likučių nuėmimas "neužtemdė" rūpinimosi ateinančių metų derliumi. Dažniausiai ūkininkai klausia: "kas nutiko žieminiam rapsui, kad ir laiku pasėti augalai sunkiai auga"? Matome šiais metais ne tokius gyvybingus augalus, kaip ankstesniais metais. Šiuo metu rapsus pagal sėjos laiką galima suskirstyti į keletą grupių. Geriausiai atrodo augalai, sėti iki rugpjūčio 20 d., jie jau suformavę 5 - 6 lapus ir laukia rudens vegetacijos pabaigos. Kodėl jie ne tokie gyvybingi, kaip būdavo anksčiau? Priežasčių, manome, yra keletas. Augalus veikia eilė veiksnių, neigiamų ir teigiamų

 • Lietus pakeitė įprastų darbų eigą.

  2017.09.26

  Lietus pakeitė įprastų darbų eigą. Be tiesioginių nuostolių, žemdirbiai patirs dar ir netiesioginių. Pirmiausiai nukentės dirvožemis, nes daugeliu atvejų žemė ruošiama nežiūrint nei į jos fizinę brandą, nei kitas savybes. Tačiau žemdirbiai moka organizuoti darbus. Tai, kad laikas nebuvo švaistomas rodo sudygę žieminiai kviečiai ir rapsai. Prieš lietų spėję sudygti kviečiai jau pasiekė išsivystymą kai reikia panaudoti herbicidus. Neramina dirvos paviršiuje po lietaus susidariusi pluta. Į dirvos paviršiuje susidariusią plutą reikia žiūrėti rimtai, nes sutrikus deguonies patekimui prie šaknų, pirmiausiai nukentės augalų produktyvumas.

 • Po lietaus stebime plutos formavimąsi dirvos paviršiuje

  2017.09.25

  Pasibaigus lietui daugelis atkreipė dėmesį į dirvožemį. Dirvožemiu reikia rūpintis nuolat, nes tai vienas svarbiausių energijos balansą biosferoje reguliuojančių veiksnių. Dirvožemyje vykstantys procesai dalyvauja drėgmės ir dujų apykaitos reguliavime. Antai ilgamečiais tyrimais nustatyta, kad šiaurės pusrutulyje maksimalus anglies dvideginio kiekis atmosferoje būna gegužės mėnesį, vėliau vasarą suaktyvėjus fotosintezei jo kiekis sumažėja, o rudenį ir žiemą vėl didėja, nes atmosferos srautai atneša iš tropinių platumų. Dirvožemis pasižymi daugialypėmis ekologinėmis savybėmis, dirvožemyje yra oro, bet jis prisotintas vandens garų, tai užtikrina kvėpavimą atmosferos oru ir neišdžiūti. 

 • Biologiniai preparatai suteikia stiprų pranašumą

  2017.09.21

  Ekstremalios šio rudens sąlygos verčia galvoti apie pasėlių būklę ateinančių metų pavasarį. Įprastinėmis sąlygomis pasitaiko visko, o ką kalbėti dabar. Pirmiausiai į akis krenta žemės dirbimo įpročiai. Daugelis stengiasi kuo labiau išpurenti žemę. Šis įprotis ir "pakiša koją" kai sąlygos nepalankios. Iškrito gausus kritulių kiekis ir aiškiai matosi kaip formuojasi pluta dirvos paviršiuje. Lietaus lašams atsitrenkus į dirvos paviršių, išsisikirianti energija stipriai suplūkia paviršių, o kai nelis paviršius taps tarsi betoninis. Vėliau kai kuriose vietose kaupsis vanduo, o pro susidariusią plutą deguonis nepateks prie augalų šaknų. Jei augalai negalės kvėpuoti, jie tinkamai nepasiruoš žiemai. Ką darė pažangūs ūkininkai? 

 • Sąlygos ekstremalios, bet galvoti apie rytdieną reikia

  2017.09.18

  Lietus, o vietomis stichinis, nepagerina dirvožemio būklės. Pastaruoju metu dirvožemio derlumas vertinamas ir kaip ekologinė biosferos stabilumo dedamoji. Svarbiausias organinių medžiagų šaltinis dirvožemiui – augalinės liekanos, patenkančios į dirvožemį,  kurios veikiant mikroorganizmams transformuojasi į dirvožemio sudėtį. Pagrindinį vaidmenį sudėtingų dirvožemio organinių junginių skaidyme atlieka bakterijos, mikromicetai ir streptomicetai, o azotobakterės natūraliai papildo dirvožemį azotu, fiksuodamos jį iš atmosferos. Transformuodami mineralines ir organines medžiagas, mikroorganizmai aprūpina dirvožemį mitybos elementais. 

 • Rapsų fomozė. Kaip galime padėti?

  2017.09.15

  Iš visų auginamų augalų Lietuvoje žieminių rapsų priežiūra tikriausiai sudėtingiausia. Siekiant didžiausio ekonominio efekto reikia tobulinti auginimo technologijas, kad jos atitiktų ūkio sąlygas ir išvengti klaidų įgyvendinant technologinius sprendimus. Taip pat svarbu rudens laikotarpiu pasiekti maksimalų augalų atsparumą žiemos veiksniams. Nepriklausomai nuo taikomų technologijų intensyvumo reikia stengtis apsaugoti augalus nuo ligų ir kenkėjų. Ko galima tikėtis rudens laikotarpiu? Mokslininkai kalba apie fomozės (Phoma lingam) plitimą. Jų ataskaitose rašoma, kad tirtose 14 žieminių rapsų veislių nustatyta, kad 90 proc. stiebų pažeisti fomozės, kai kurios veislės buvo pažeistos itin stipriai.

 • Sėja - labai svarbus etapas

  2017.09.13

  Sėjami žieminiai kviečiai, bet ar visi ūkininkai įvertina sėklų kokybės, jų paruošimo ir dirvožemio būklės reikšmę ateinančių metų derliui? Dažnai kalbėjome apie fuzariozę ir jos daromą žalą, bet mokslininkai sako, kad Lietuvoje kasmet daugiau žalos padaro javų rizoktoniozė. Svarbiausia, kad patogenai plinta per dirvožemį ir augalines liekanas. Ši liga kenkia ne tik migliniams javams. Abi Rhizoctonia rūšys augalus gali užkrėsti per šaknis. Antai R. cerealis augalus gali užkrėsti bet kuriuo vystymosi tarpsniu. Ligos plitimui palankūs vėsūs (10 - 20°C) orai, drėgnas dirvožemis rudenį ir pavasarį. Bet kuriuo atveju drėgnas ir vėsus dirvožemis yra labai svarbus veiksnys ligos plitimui.

 • Partnerystė su mokslo visuomene

  2017.09.08

   LMA (Lietuvos Mokslų Akademija) organizavo Mokslo populiarinimo priemonių apdovanojimų konkursą organizavo įgyvendindama projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos plėtra ir įgyvendinimas“. LMA komisija atrinko ir paskelbė devynias geriausias mokslo populiarinimo iniciatyvas pagal dvi kategorijas: „Renginiai įvairioms tikslinėms grupėms“ ir „Audiovizualinių priemonių projektai“. Tarp geriausių mokslo populiarinimo renginių (IV vieta) yra ir tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2017“ šviečiamoji programa. Paraiškų buvo pateikta 30. Pristatydami LMA vykusiame renginyje šviečiamosios programos turinį, ASU atstovai pabrėžė, kad seminarų dalyviai sužinojo, kad nuo dirvožemio mikroorganizmų priklauso ne tik augalų produktyvumas, bet ir žmonių sveikata. 

 • Fosforo svarba neabejotina

  2017.09.06

  Kadangi fosforo reikšmė augalams labai didelė, apie jo naudą priminsime dar kartą. Augalai įsavina fosforą anijonų forma H2PO4- arba HPO42- iš ortofosforo rūgšties, taip pat ir iš kai kurių fosforo rūgščių po jų hidrolizės. Patekęs į augalą fosforas jungiasi į įvairių organinių junginių sudėtį. Fosforo yra atsarginiuose junginiuose sėklose ir naudojamas kaip fosforo šaltinis dygstant, taip pat jo yra kituose junginiuose, vitaminuose ir daugelyje fermentų. Augalų ląstelėse fosforas atlieka išskirtinį vaidmenį energijos apykaitoje, dalyvauja maisto medžiagų apykaitos procesuose, ląstelių dalijimosi ir dauginimosi procesuose. Ypač svarbus vaidmuo tenka angliavandenių apykaitoje, fotosintezės ir kvėpavimo procese. Fosforas labai reikšmingas cukrų ir krakmolo kaupimesi. Fosforas dalyvauja azoto junginių apykaitoje, dėl to labai svarbu tręšiant išlaikyti azoto ir fosforo balansą. 

 • Simbiozė su aplinka

  2017.09.04

  Vienas ūkininkas pastebėjo, kad norint sėkmingai ūkininkauti, reikia numatyti, kas tame pačiame lauke augs ir po 20 metų. Pritariame tam. Pritariame ir tam, kad nusprendus padaryt kažką gero, reikia neplikt tai norų stadijoje. Daugelis ūkininkų turi norų keisti nusistovėjusias technologijas, bet konkrečių norų nesusieja su jokiais sprendimais, kitaip tariant noras yra, bet nėra ketinimų, arba yra  klaidingai manančių, kad pvz. rapsų derlingumas jo žemėse niekada nebus rekordinis, tai reiškia, kad nėra noro siekti ūkio sąlygomis maksimalaus derlingumo. Tai tarsi parodo ūkininko silpnumą, nes nori padidinti derlingumą, bet geriau be pastangų. Siekiant maksimalaus derlingumo, pirmiausiai reikia pamatyti kaip atrodo toks pasėlis, pamačius tikrai atsirastų noras siekti tokio rezultato, bet svarbu, kad užsidegimas nesibaigtų.

 • Ruinex – ateities technologija šiandien

  2017.08.30

  Celiuliozę skaidantiems mikroorganizmams priskiriami ir patogeniniai, tame tarpe ir fusarium. Tačiau nėra gerai, jei proceso pabaigoje padidėtų fusarium koncentracija, nes kai nebus augalinių liekanų, jie persikels ant vegetuojančių augalų. Fitopatogenai, skirtingai nei mikroorganizmai saprofitai, geba slopinti augalų imuninę sistemą. Atlikdami tyrimus anksčiau pastebėjome, kad panaudojus kai kuriuos preparatus dirvožemyje padidėja fusarium sukėlėjų populiacija. Mūsų tikslas – augalines liekanas turi ardyti gerieji mikroorganizmai. Išskyrėme keletą grybų ir bakterijų, pasižyminčių fungicidinėmis savybėmis, be viso to, preparate esantys mikroorganizmai dar ir stimuliuoja sėklų lauko daigumą. 

 • Žemės dirbimo ir biologinių preparatų naudojimo patirtis

  2017.08.28

  Kiekvienas žemdirbys norėtų sukurti arba atkurti natūralią dirvožemio terpę. Pirmas žingsnis atkuriant biologines dirvožemio savybes, kurios ilgam užtikrintų dirvožemio derlumą ir produktyvumą - pradėti kitaip galvoti nei anksčiau. Dirvožemis gyvas organizmas, reikia atsižvelgti į aplinkos sąlygas ir anksčiau taikytas technologijas. Reikia keisti žemės dirbimo technologijas, daugiau palikti vietos natūraliai dirvožemyje vykstantiems procesams. Pvz., ūkininkas suprato, kad dirvožemio kietis viršija augalų fiziologinius reikalavimus. Kaip spręsti problemą? 

 • Panaudojus RUINEX

  2017.08.24

  Gerai apgalvotas mikroorganizmų derinys organines medžiagas paverčiantis į neorganines, preparate esantys mikroorganizmai taip pat skaido ir gyvūnų liekanas. nenustebkit, žmogus taip pat tam tikra prasme saprofitas. Išpurškus preparatą, mikroorganizmai aktyviai skaido organines medžiagas, sukuria judrius azoto, fosforo ir kalio junginius, atpalaiduoja anglį ir praturtina dirvožemį įvairiais mitybos elementais. Pabrėžtina tai, kad preparatas tai daro labai sparčiai. Mokslininkai nustatė, kad su RUINEX apdorota tona šiaudų ekvivalentiška 5 - 6 t kraikinio mėšlo. Šiaudų apdorojimas su RUINEX labai svarbus šiuo metu, nes lietus sustabdė javapjūtę ir atsirado laiko kitiems darbams, o sąlygos preparate esančių mikroorganizmų dauginimuisi - idealios. 

 • Neženkime žingsnio atgal ruošdami laukus naujam derliui

  2017.08.22

  Visuose Lietuvos regionuose verda darbai, nuimamas derlius, ruošiami laukai kitų metų derliui. Bet ar visuomet priimami teisingi sprendimai? Labiausiai neramina žemės dirbimas, nes nuo šios operacijos priklauso ne tik augalų, bet ir dirvožemio būklė. Augalų būklę galima šiek tiek pataisyti, o dirvožemis kartais sugadinamas ilgam. Nors Lietuvos ūkininkai skaito save patyrusiais artojais, tačiau arimo specialistai kiek kitokios nuomonės. Mes manome, kad plūgas, kaip padargas problemų nekelia, tačiau darbų atlikimas – problema. Jei jau ūkiuose taikomas arimas, reikėtų skirti laiko artojų mokymams, kaip tinkamai reguliuoti plūgą, kaip ir kada arti.

 • Daugiau iniciatyvos dirvožemio mikroorganizmams

  2017.08.16

  Mums, kaip didžiausiems Šiaurės regione biologinių preparatų gamintojams, labai aktuali dirvožemio būklė. Šiuo metu matome, kaip visi vienaip ar kitaip dirba žemę. Prof. Petras Lazauskas renginiuose žemdirbiams sakydavo, kad nėra jokio teorinio pagrindimo arimui. Keista, nuo pavasario iki rudens dirbam žemę, tręšiam, purškiam pasėlius, o derlingiausia žemė – dykynėse. Dažnai nuo mūsų rūpesčio dirvožemis labai greitai blogėja. Peršasi išvada, kad prie dirvožemio derlumo mes neprisidedame ir jos potencialas mažai priklauso nuo mūsų pastangų. 

 • Išlaisvinkime maisto medžiagas iš šiaudų su RUINEX

  2017.08.11

  Lauko augalų derlingumas ir jo stabilumas 15 - 20 proc. priklauso nuo dirvožemio savybių, 40 proc. - naudojamų trąšų, 15 - 20 proc. - augalų apsaugos priemonių ir 10 - 15 proc.- nuo kitų veiksnių. Problemos esmė - nuolat didėjantis žemdirbystės intensyvumas padidino dirvožemio degradacijos spartą, dėl to ženkliai sumažėjo dirvožemio humusingumas ir biologinis aktyvumas. Mokslininkai paskaičiavo, kad žemdirbiai nesubalansuoja organinių medžiagų išnešimo ir įnešimo, dėl to vidutiniškai kasmet dirvožemis netenka 0,7 - 0,9 t/ha humuso.

 • Ką daryti su augalinėmis liekanomis? Rekomenduojame laiko patikrintus preparatus.

  2017.08.03

  Nuimant derlių, žemdirbius visuomet kamuoja klausimas, ką daryti su augalinėmis liekanomis? Vieni mano, kad jos trukdo sėjai, žemės dirbimui, dar vieni mato dideles problemas jas užarus. Augalinių liekanų mineralizacija – visiems aktualus klausimas. Pirmiausiai, tai – sunkiai kuo nors pakeičiama organinė medžiaga, priminsime, kad tona šiaudų prilyginama 4 – 6 t kraikinio mėšlo. Šiaudų mineralizacijos sparta nulemiama nuo augalų vegetacijos pradžios. Negali būti? Įsivaizduokim visą eigą.

 • Teigiamas humuso balansas dirvožemyje jau įmanomas

  2017.07.24

  Žieminių rapsų pasėliuose matome baltojo puvinio židinių. Šiemet sąlygos šios ligos plitimui labai geros, ūkininkai sako, kad net fungicidai nelabai gelbėjo. Kai kurie pastebėjo, kad naudojant mišrią augalų apsaugos sistemą, sekėsi geriau. Kodėl rekomenduojama diegti mišrią augalų priežiūros technologiją? Kai kurie dirvožemyje gyvenantys mikroorganizmai turi antibiotinių savybių ir jų savybes reikia išnaudoti prieš grybines augalų ligas. Šiuo pagrindu Bioenergy sukūrė keletą biologinių preparatų. Nuėmus derlių vienu svarbiausių preparatų ūkiuose turėtų tapti Ruinex. 

 • Žieminiai kviečiai jautrūs Fusarium sukėlėjams

  2017.07.23

  Žieminių kviečių pasėlių būklė džiugina, tačiau labiau įsižiūrėjus pasidaro neramu, nes matyti daug fuzariozės pažeistų augalų. Žieminiai kviečiai jautrūs Fusarium sukelėjams žydėjimo tarpsniu, ypač susidarius palankioms meteorologinėms sąlygoms. Fusarium plitimui palankios sąlygos, kai žydėjimo metu vyrauja drėgni orai, o šiais metais birželio mėnesį kritulių kiekis Lietuvoje buvo 0,7 - 2,1 SKN (standartinė klimato norma), saulė spindėjo trumpiau 23 - 61 val., vyravo vėjuoti orai, fusarium plitimui buvo palankios sąlygos.  

 • Jau domina augalinių liekanų mineralizacija

  2017.07.14

  Pažanga - derliaus nuėmimas dar neprasidėjo, o jau domina augalinių liekanų mineralizacija. Ūkininkų siekiamybė  – stiprūs ir gyvybingi augalai. Planuojant žiemkenčių tręšimą rudenį, ūkininkai turi žinoti ką įtakos šiuo tręšimu. Ar siekiama paskatinti augalinių liekanų skaidymąsi, ar norima įtakoti augalų augimą, ar galvojama apie azoto kiekio padidinimą augaluose bei dirvožemyje, kuris užtikrintų geresnį augalų startą pavasarį. Kiekvienu atveju ūkininkas turi galvoti apie skirtingą tręšimo būdą, tręšimo normą, trąšų išbėrimo laiką ir labiausiai pagalvoti apie azoto trąšų formas.

 • Titras - mikroorganizmų skaičius. Tiesa/melas?

  2017.07.19

  Žemės ūkyje vis didesnę erdvės dalį užima biologiniai preparatai. Nuolat Bioenergy LT konsultantai ir mokslininkai sulaukia ūkininkų klausimų apie tai, kurie rinkoje esantys biologinės kilmės produktai yra geresni, kurie lengviau pritaikomi, kurie tinka mūsų klimato sąlygomis ir kuo produktai, pagaminti Lietuvoje yra geresni nei pagaminti užsienyje. Klausimų daug, todėl jaučiame atsakomybę kuo aiškiau į juos atsakyti ir padėti ūkininkams suprasti biologinių preparatų esmę ir paskirtį

 • Sveikas dirvožemis – sveiki augalai

  2017.06.20

  95 proc. tai, ką mes valgome, tiesiogiai arba netiesiogiai susiję su dirvožemiu. Sveiki dirvožemiai – žemės ūkio gamybos pagrindas, kuriame auga praktiškai visi augalai, iš kurių gaminami maisto produktai. Sveikame dirvožemyje užauga sveiki augalai, su dirvožemio kokybe tiesiogiai susijęs augalų derlingumas ir derliaus kokybė.

 • Lauko diena Rumunijoje

  2017.06.14

  Vasaros metu Bioenergy LT partneriai Rumunijoje, Chemark ROM , nuolat rengia lauko dienas. 

 • Lenkijos sodininkų patirtis

  2017.05.30

  Visi puikiai žino Lenkijos sodininkus, bet jie šiemet neramūs. Permainingi orai pakenkė sodams, štai ir braškės šiais metais labai nukentėjo nuo šalnų, jie sako: įsivaizduokit uogos šiuo metu kainuoja 6.5 Eur.

 • Gyvulininkystei reikia daugiau darbo išteklių

  2017.05.26

  Gyvulininkystės sektoriaus plėtra gana menka, nes gyvulininkystės verslas, palyginti su augalininkyste, yra ne toks patrauklus. Gyvulininkystei reikia daugiau darbo išteklių, be to, darbo procesas nepertraukiamas, mažiau laiko lieka kitai veiklai.  

 • Žirniams, pupoms labai svarbus fosforas

  2017.05.24

  Žirniams, pupoms labai svarbus fosforas. Pastebėjome, kad žirniai ar pupos dažniausiai sėjami į skurdesnius dirvožemius, tikintis, kad jie jį pataisys. Tačiau fosforas šiems augalams - labai svarbus ir dirvožemio fosforingumas užima labai svarbią vietą parenkant laukus žirniams ar pupoms.  

 • Farm Academy Bulgarijoje

  2017.05.15

  Farm Academy praktinių mokymų diena vyko nedideliame, tik 8000 ha ūkyje. Ūkis nedidelis, tačiau apie čia taikomas inovacijas žino visi Bulgarijos ūkininkai. Susirinkusieji galėjo susipažinti su žemės ūkio technika naudojama dabar ir pamatyti nuo ko ūkininkas pradėjo. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 120 ūkininkų, žinome, kad daug kas pasakys - negausus būrys, bet dirbamos žemės plotas viršytų kelis šimtus tūkstančių hektarų. 

 • Dirvožemio kokybė – svarbiausia

  2017.04.24

  Noras gaminti daugiau produkcijos iš ploto vieneto – natūralus, tačiau turi neigiamą poveikį aplinkai. Nuolatinis tradicinių technologijų, paremtų intensyviu žemės dirbimu ir augalinių liekanų sunaikinimu, paspartino dirvožemio erozijos procesus ir susidūrėme su ryškiu dirvožemio kokybės pablogėjimu.

 • Pavasarinės įžvalgos

  2017 04 18

  Skubėjimas dirbti žemę arba sėti vasarinius javus neįvertinus aplinkybių, gali sukelti nepageidaujamų reiškinių. Daugelis vasarinių augalų nemėgsta suspaustos ar šaltos žemės. Pasėjus sėklas į fiziškai subrendusį dirvožemį, jos daug greičiau ir tolygiau sudygsta, suformuojami produktyvesni pasėliai.

 • "Ką pasėsi...2017" apdovanojimas

  2017 03 30

  Parodos "Ką pasėsi 2017" medalis - didelis įvertinimas mūsų įmonei ir kolektyvui. Kelias iki įvertinimo ir apdovanojimo - ilgas ir nelengvas.

 • Išmokime valdyti azoto fiksavimo iš atmosferos procesus

  2017.03.21

  Biologinį azotą fiksuoja didelė grupė dirvožemio mikroorganizmų, vadinamų bendru diazotrofų vardu. Daugiausia fiksuoto azoto sukaupia pupinių augalų ir gumbelinių bakterijų simbiozė. Daugiametės ankštinės žolės ir pupiniai javai ūkyje – tai biologinio azoto fabrikai, kurie ištisai be poilsio dienų dirba per augalų vegetaciją.

 • Gumbelinės bakterijos – azoto fiksatoriai

  2017.02.17

  Laisvasis azotas sudaro apie 78 % oro tūrio (arba 75,6 % oro masės, t. y., ~ 4×1015 t). Oro sudėtyje esančio azoto tiesiogiai paversti cheminiais elementais negali nei gyvūnai, nei augalai (išskyrus ankštinius augalus, kurių šaknyse yra azotą jungiančių bakterijų, galinčių pasisavinti azotą iš oro).

 • Sėjomainoje daugėja pupinių, kaip padidinti jų produktyvumą?

  2017 01 17

  Žiūrint į šalčio ir vėjo ardomą dirvožemį kyla įvairių minčių. Viena iš jų: kiek turės praeiti laiko, kad suprastume pačių daromos žalos dirvožemiui mastus?

 • Reikšmingų sprendimų metas

  2016 12 14
   
  Šiuo metu žemdirbiai daug diskutuoja apie žiemkenčių tręšimą pavasarį, nors dar žiema neparodė savo kaprizų ir sunku prognozuoti, kokia situacija bus. Mes manome, kad tokias diskusijas skatina pakankamai žema azoto trąšų kaina.

 • UAB BIOENERGY LT                                                              
  Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
  Bankas: AB bankas "Swedbank"
  Į.k.:302956352
  PVM: LT100007429419
  a/s LT027300010134086612
  Banko kodas: 73000

  Noriu gauti naujienas !