Ūkininkai pradeda gyventi pavasario nuojauta | BIOenergy

Ūkininkai pradeda gyventi pavasario nuojauta

2018-01-31

Kai tik pasirodo saulė, žemdirbiai sunerimsta, norisi greičiau į laukus, bet nieko nepadarysi, reikia dar palaukti. Tačiau galvoti apie augalų būklę ir galimą jų produktyvumą  būtina. Dirvožemį galima lyginti su gyvu organizmu, kuriuo reikia rūpintis ir prižiūrėti.

Norint sėkmingai bendradarbiauti su dirvožemiu, pirmiausiai reikia pasirūpinti jo „sveikata“. Šiuo metu be jokių išvedžiojimų galime sakyti, kad be papildomų priemonių neišsisuksime. Pagalvokit. Sėjomainos praktiškai nėra. Auginami labai panašias savybes turintys augalai, gerinančių dirvožemio savybes augalų nepakanka. Kai nesiseka suformuoti norimo produktyvumo, daugelis renkasi paprasčiausią kelią, didina trąšų ir pesticidų normas, bet šis pasirinkimas niekur neveda. Stebėdami aplinką, mikrobiologai sukūrė preparatus, esmingai gerinančius dirvožemio savybes. Nieko čia naujo, šios technologijos egzistuoja milijonus metų. Koncentruotuose biologiniuose preparatuose, rekomenduojamuose Bioenergy LT, sutelkti gamtoje egzistuojantys mikroorganizmai. Biologiniai preparatai purškiami tam, kad būtų galima atstatyti natūralų dirvožemio aktyvumą ir padidinti jo imunitetą. Mikroorganizmai, esantys preparatuose, stelbia ligas sukeliančius mikroorganizmus. Laisvieji azotą fiksuojantys mikroorganizmai (Azofix) įsikuria dirvožemyje ir iš atmosferos fiksuoja azotą, jį kaupia, o kiti mikroorganizmai, esantys dirvožemyje, jį paverčia į augalams prieinamą formą. Laisvieji azoto fiksatoriai per vegetaciją gali sukaupti dešimtis kilogramų azoto hektare. Biologiniai preparatai ne tik atstato dirvožemio derlumą, bet padeda išsaugoti aplinkos švarumą. Azoto bakterijų preparatas Azofix ypač aktualus bus šį pavasarį tręšiant žiemkenčius. Jau dabar matyti, kad pasėliuose susidarys dirvos paviršiuje pluta, nepraleidžianti deguonies prie šaknų, sunku patikėti, kad augalai be deguonies sukurs norimą produktyvumą. Naudojantiems KAS, pridėjus Azofix ir MaxProlin, galima pasiekti maksimalų efektą. Įsivaizduokit, kad dėl reakcijų dirvožemyje prarandama dalis azoto iš trąšų, nuo šito nepabėgsi, tokia jau ta gamta. Toliau, žinom, kad dirvožemio poros užpildytos vandeniu, o tai reiškia, kad azoto nuostoliai dėl denitrifikacijos neišvengiami. Rezultate didelė dalis azoto iš trąšų paprasčiausiai išgaruos arba išsiplaus, įvertinkit šiuos nuostolius. Panaudojus Azofix, bakterijos fiksuoja azotą ir jį kaupia dirvožemyje, galbūt „pagaus ir iš trąšų pabėgusį azotą“, atsiranda galimybė kompensuoti azoto nuostolius. Kadangi azotą, kaip maistą, naudoja ir kiti dirvožemio mikroorganizmai, padidėjus jų aktyvumui, suardoma dirvos paviršiuje susiformavusi pluta. Prolinas iš preparato MaxProlin, puikiai prasiskverbia pro šaknis ir esmingai pagerina augalų būklę, o taip pat dirvožemio mikroorganizmams reikalinga svarbi amino rūgštis prolinas. Žinant, kad dirvožemyje nepakanka fosforo arba jis dėl aplinkos veiksnių – augalams neprieinamas, rekomenduojame su KAS vietoje Azofix išpurkšti Fosfix, o Azofix derinti su herbicidais ar lapų trąšomis.

Kadangi drėgmės buvo perteklius, o tai reiškia, kad dirvožemyje vyravo anaerobinės sąlygos, o tai galėjo aktyvuoti ligų sukėlėjus, ruošiantis sėjai, derinyje su beicais panaudoti biologinius preparatus. Biologiniai preparatai padidina sėklų lauko daigumą, formuojasi stipresni daigai, sėklos tolygiau sudygsta. Biologinių preparatų nepavadinsi augalų apsaugos priemonėmis, bet sustiprina imuninę sistemą ir apsaugo augalus nuo stresų. Nes aktyvavus mikroorganizmus šaknų rizosferoje augalai apsirūpina vitaminais, amino rūgštimis, aktyvuojama hormonų sintezė. Pastebėta, kad panaudojus Bactoforce, Penergetic P ir MaxProlin vystosi stipresnė šaknų sistema ir formuojasi aiškiai stipresni stiebai, būna vienodesnis žydėjimas ir tolygesnė branda.

Mikroorganizmai, esantys Bioenergy preparatuose, egzistuoja ir uoliai dirba milijonus metų, tik jiems sunki civilizacijos našta, dėl to reikia jiems padėti, kol dar tai galima padaryti.      

 

 • Atgal

  UAB BIOENERGY LT                                                              
  Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
  Bankas: AB bankas "Swedbank"
  Į.k.:302956352
  PVM: LT100007429419
  a/s LT027300010134086612
  Banko kodas: 73000

  Noriu gauti naujienas !