Laikas nustoti kariauti su aplinka | BIOenergy

Laikas nustoti kariauti su aplinka

2018-02-20

  Šiandien jau nereikia žemdirbiams aiškinti, kad augalus vegetacijos eigoje nuolat veikia stresai, sukeliami biotinių ar abiotinių veiksnių. Šiomis sąlygomis svarbu padidinti augalų atsparumą ligų sukėlėjams, tačiau reikia gerai išmanyti ne tik augalų ir ligų sukėlėjų fiziologiją, bet ir jų tarpusavio ryšius, kas ypač svarbu kuriant efektyvią augalų apsaugos strategiją.

Daugelyje šiuolaikinių augalų apsaugos technologijų numatytos griežtos augalų apsaugos nuo ligų priemonės, pvz., sėklų beicavimas bei pasėlių purškimas fungicidais. Tačiau šios priemonės ekologiškai nesaugios, dėl to nuolat tobuliname augalų apsaugos sprendimus, derindami chemines augalų apsaugos priemones su biologiniais preparatais, aktyvuojančiais augalų imuninę sistemą.

Negalime atsilikti nuo pasaulinių tendencijų, mažinamos cheminių augalų apsaugos priemonių normos ir ieškoma alternatyvių augalų mitybos šaltinių, bei mikrobiologiniais preparatais stiprinama augalų imuninė sistema. Pastaruoju metu mokslininkų dėmesys sutelktas į biologinių preparatų, aktyvinančių augalų fiziologinius procesus, kūrimą ir naudojimą praktikoje. Šiuo metu bandomi nauji preparatai, apsaugantys augalus ilgą laikotarpį nuo nepalankių aplinkos veiksnių. Kol kas žemdirbiai mieliau renkasi chemines augalų apsaugos priemones, nes greičiau matomas efektas, o naudojant biologinius preparatus procesai vyksta lėčiau. Biologinius preparatus reikia naudoti profilaktiškai kaip ilgalaikę problemos sprendimo priemonę. Naudojant chemines priemones reikia susitaikyti su neigiamu pesticidų poveikiu aplinkai, atsparių piktžolių, kenkėjų, ligų formų atsiradimu, o svarbiausia – pakinta biologinė agrocenozių pusiausvyra, dėl to dažnai atsiranda netikėti augalų ligų protrūkiai ar kenkėjų antplūdžiai.

Išsivysčiusiose šalyse šie faktai verčia stiprias augalų apsaugos priemones keisti biologiniais preparatais, nedarančiais žalos žmonėms ir aplinkai. Jų veikimo principas esmingai skiriasi nuo cheminių preparatų, nes tikslas – ne naikinti, o reguliuoti ligų sukėlėjų populiaciją, formuojant konkurenciją tarp gerųjų ir blogųjų mikroorganizmų, indukuojant sistemos stabilumą.

Bioenergy LT gaminami biologiniai preparatai veikia kaip spragtukas, dėka metabolitų paleidžiantis apsaugines augalų reakcijas. Panaudojus biologinius preparatus, aktyvuojami savi augalų apsaugos sistemos mechanizmai. Be to, bakterijos – antagonistės aktyvuoja augalų apsaugos nuo abiotinių stresų mechanizmus. Moksliniai tyrimai įrodo, kad biologinių preparatų naudojimas – perspektyvus formuojant augalų apsaugines funkcijas.

Gamtoje dauguma augalų simbiotiniais ryšiais susiję su dirvožemio mikroflora. Dažniausiai sutinkamos Rhizobium, Bacillus, Pseudomonas, Serratia kamienų bakterijos.

Šiandien augintojams galime rekomenduoti preparatus, kurių sudėtyje esantys mikroorganizmai geba sintetinti junginius, reguliuojančius augalų augimą, tai bakterijos, išskiriančios gamtoje egzistuojančius augimo reguliatorius (fitohormonus) – auksinus, giberelinus, citokininus.

Pavasarį galime rekomenduoti preparatus, kuriuose esantys mikroorganizmai išskiria fermentus aktyvuojančius šaknų augimą, panaudojus preparatą augalų šaknys aktyviau įsavina vandenį, o kartu, jame ir ištirpusias maisto medžiagas.

Mūsų nuomone, reikia keisti požiūrį į aplinką ir nustoti kariauti su ja, nes aplinka – sudėtingas mechanizmas, kurio įtaka mūsų elgsenai labai reikšminga ir mes negalime to ignoruoti.

 

 • Atgal

  UAB BIOENERGY LT                                                              
  Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
  Bankas: AB bankas "Swedbank"
  Į.k.:302956352
  PVM: LT100007429419
  a/s LT027300010134086612
  Banko kodas: 73000

  Noriu gauti naujienas !