Ruinex – ateities technologija šiandien | BIOenergy

Ruinex – ateities technologija šiandien

2017.08.30

Celiuliozę skaidantiems mikroorganizmams priskiriami ir patogeniniai, tame tarpe ir fusarium. Tačiau nėra gerai, jei proceso pabaigoje padidėtų fusarium koncentracija, nes kai nebus augalinių liekanų, jie persikels ant vegetuojančių augalų. Fitopatogenai, skirtingai nei mikroorganizmai saprofitai, geba slopinti augalų imuninę sistemą. Atlikdami tyrimus anksčiau pastebėjome, kad panaudojus kai kuriuos preparatus dirvožemyje padidėja fusarium sukėlėjų populiacija. Mūsų tikslas – augalines liekanas turi ardyti gerieji mikroorganizmai. Išskyrėme keletą grybų ir bakterijų, pasižyminčių fungicidinėmis savybėmis, be viso to, preparate esantys mikroorganizmai dar ir stimuliuoja sėklų lauko daigumą. 

Tyrimuose nustatyta, kad panaudojus RUINEX pasėtų kviečių sėklų lauko daigumas buvo didesnis, lyginant su sėtais į neapdorotą lauką. RUINEX, tarsi šarvai apsaugoja šaknis ir leidžia formuotis stiprioms šaknims. Jei paklaustumėt kas yra trys viename, tai galėtume pasakyti, kad tai RUINEX, nes: aktyvuoja celiuliozės irimą, stimuliuoja sėklų lauko daigumą ir inicijuoja stiprių šaknų augimą. Preparato sudėtis padiktuota gamtos, jame esantys mikroorganizmai gyvena dirvožemyje, bet jų koncentracija labai maža. Su vienu gramu RUINEX į dirvožemį patenka 10 mlrd. ląstelių sporose ir tuojau pradeda slopinti patogenus ir maitintis augalinėmis liekanomis. Augalinės liekanos - preparate esančių mikroorganizmų maistas. Patogenų slopinimas – antrinė funkcija, panaudojus preparatą padidėja dirvožemio mikroorganizmų įvairovė, padidėja azotobakterių koncentracija. Preparate esantys mikroorganizmai dominuoja neilgai, praėjus 2 – 3 mėnesiams po išpurškimo mikroorganizmų koncentracija sumažėja, bet jie savo vaidmenį per tą laikotarpį atlieka su kaupu. Liekanų mineralizacija, natūraliai užtrunkanti iki 5 metų, sutrumpėja iki 3 – 5 mėnesių ir visa augalinių liekanų organika tampa prieinama augalams. Ūkininkai pastebi, kad jau po pirmų metų dirvožemis tampa tamsesnis ir augalai ne tokie jautrūs ligoms.

Ūkininkas kartu su mokslininkais savo lauke atliko eksperimentą. Palikus šiaudus be jokių priedų, šaknų puvinių paplitimas buvo 10 proc. Pritaikius įprastą ūkininkui schemą: šiaudai apipurkšti azoto trąša, pridedant glifosatų. Ištyrus, nustatyta, kad šaknų puvinių paplitimas – 40 proc. Tai sutampa su anksčiau vykdytais LAMMC mokslininkų tyrimais, kur nustatyta, kad azoto trąšos inicijuoja šaknų puvinių plitimą. Pats ūkininkas taip pat pabrėžė, kad po tokio ražienų apipurškimo visuomet padaugėja ligų. Ūkininko naudojamą schemą papildėme su RUINEX, pašaknio puvinių paplitimas – 5 proc. Pabandėme be glifosato, pašaknio puvinių specialistai rado 7 proc., o be azoto trąšų – 6 proc.

Įsitikinome, kad RUINEX tikrai ne tik spartina augalinių liekanų mineralizaciją, bet ir mažina kai kurių augalų ligų paplitimą.

 

          

 • Atgal

  UAB BIOENERGY LT                                                              
  Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
  Bankas: AB bankas "Swedbank"
  Į.k.:302956352
  PVM: LT100007429419
  a/s LT027300010134086612
  Banko kodas: 73000

  Noriu gauti naujienas !